03.03.2021 | 12:33

Продовжуючи серію знайомств із закладами професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, хочемо розкрити особливості діяльності Івано-Франківського ЦПТО ДСЗ.

Історія цього навчального закладу бере свій початок з 2009 року, коли було підписано  наказ Державного центру зайнятості від 20.01.2009 №4 «Про створення навчальних закладів державної служби зайнятості в Дніпропетровській, Івано-Франківській та Львівській областях» та наказ Івано-Франківського обласного центру зайнятості від 17.02.2009 №20 «Про створення Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості».

Головним завданням навчального закладу є забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів та здібностей задля задоволення потреб економіки країни у кваліфікованих робітничих кадрах. Івано-Франківський ЦПТО здійснює  навчання дорослого населення відповідно до сучасних тенденцій ринку праці.

А розпочали навчання безробітних у цьому ЦПТО в 2011 році за 4 професіями: агент з організації туризму, адміністратор, покоївка та продавець продовольчих товарів. Сьогодні ж навчання здійснюється вже за 8 ліцензованими професіями: адміністратор, касир торговельного залу, покоївка, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, оператор котельні, машиніст (кочегар) котельні, молодша медична сестра з догляду за хворими.

Усього за 11 років діяльності навчання в Центрі пройшли майже 32 тис. слухачів з різних куточків України. 

Для проведення виробничої практики навчальним закладом укладено договори про співпрацю з підприємствами, які мають сучасне технологічне обладнання, а головне - зацікавлені в кваліфікованих кадрах.

«Зі службою зайнятості у нас підписано договір, завдяки якому слухачі мають можливість проходити в нас практику за професіями покоївка та адміністратор рецепції (портьє). Після навчання найкращих студентів ми запрошуємо до нас на роботу. Це хороша співпраці, оскільки працівники з високою кваліфікацією дуже важливі для нашого готелю», – говорить Уляна Брус, менеджер «Reikartz Парк Готель».

Останніми роками навчальний заклад налагодив співпрацю із Управлінням Державної служби України з питань праці в Івано-Франківській області з метою підвищення кваліфікації фахівців з питань охорони праці. Навчання слухачів проводиться на платній основі.

Михайло Ковалюк, начальник відділу нагляду агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери Івано-Франківської області, зауважує: «Схвальним є те, що Івано-Франківський ЦПТО ДСЗ має відповідну матеріально-технічну базу, залучає до навчання викладачів, які мають великий досвід роботи у сфері охорони праці, зокрема, працівників Управління Держпраці в Івано-Франківській області».

Дізнатися більше про історію та сьогодення закладу ви зможете на офіційному сайті: https://cpto1.if.ua/