Радикальні зміни, які відбуваються на сучасному ринку праці, наполегливо переформатовують професії, що існують: одні зникають, інші – з’являються.

Саме новації на ринку праці зробили нагальною потребою підготовку фахівців, які здійснюють управління людськими ресурсами на підприємствах, в організаціях та установах, при цьому поєднують сучасні концепції мотивації працівників та їх індивідуальні кар’єрні траєкторії.

Інститут підготовки кадрів державної служби зайнятості України є одним з небагатьох, який розпочав підготовку фахівців, що досконало розуміють теорію та практику кар’єрного консультування. 13 зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку в Київському міському центрі зайнятості, стали першими слухачами курсу навчання в Центрі науково-педагогічних досліджень та удосконалення бізнес-освіти і підприємництва Інституту в рамках професійної програми підвищення кваліфікації «Кадровий менеджмент».

Протягом 4 тижнів слухачі оволодівали новими компетенціями, необхідними для сучасного менеджера з управління людськими ресурсами: формування сучасної кадрової політики та розвитку людських ресурсів, сучасні тренди управління кар’єрою, кар’єрний самомоніторинг, забезпечення емоційної компетентності працівників, командоутворення, лідерство, ефективні методи управління конфліктами,  трудова адаптація.

Під час проведення занять використовувалися лише інтерактивні методи та форми викладання: тренінги, коуч-технології, робота в малих групах, дискусії, проективні методики тестування, практичні ситуаційні вправи, кейси та відеокейси, ділові та рольові ігри.

За результатами навчання було проведено анкетування слухачів. Ось деякі з відгуків:

«Програма виявилася надзвичайно цікавою з точки зору актуальної тематики, корисного матеріалу та практичної спрямованості здобутих знань. У процесі навчання занурилися в управління кар’єрою та кар’єрний самомоніторинг», – розповіла Тетяна.

«Поєднання різних методик і форм проведення занять створювали ефект занурення і засвоєння максимальної кількості корисної інформації. Отримали цікавий досвід управління конфліктними ситуаціями в колективі, командоутворення та формування і використання емоційного інтелекту в процесі професійного зростання. У групі панувала позитивна й комфортна атмосфера. Хотілося, щоб термін реалізації програми був продовжений!» – зауважила Вікторія.

«Під час навчальної програми сформувалося повне системне розуміння професійної діяльності менеджера з персоналу. Кожен слухач мав можливість продемонструвати свій набутий досвід. За ці чотири тижні ми стали групою однодумців, і це дає натхнення для професійних зустрічей в майбутньому», – резюмує Світлана.

За результатами реалізації програми «Кадровий менеджмент» усі слухачі отримали Свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка. У процесі спільної роботи викладачі Інституту та слухачі курсу стали однією командою, орієнтованою винятково на успіх в професійному житті.

Щиро бажаємо успіхів всім членам нашої команди і завжди відкриті для подальшої співпраці і дружньої допомоги!

 

Андрій Тривайло, директор Центру науково-педагогічних досліджень та удосконалення бізнес-освіти і підприємництва ІПК ДСЗУ.