В період з 08 по 09 липня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Київське регіональне вище професійне училище будівництва» проведено професійний іспит кандидатів, відібраних відповідно до вимог міждержавної Угоди про тимчасове працевлаштування українських громадян в Державі Ізраїль, за участю представників Держави Ізраїль, некомерційної організації Громадська організація «Велика ідея» та Державної служби зайнятості (Центрального апарату).

Довідково:

  • загальна кількість осіб, зареєстрованих для участі у третьому турі

відбору – 423;

  • допущено осіб до участі у тестуванні (професійному іспиті) – 532;
  • запрошено осіб до участі у тестуванні (організацію інформування

щодо проведення тестування забезпечувала некомерційна організація) – 532;

  • фактично прибуло осіб для участі в тестуванні – 230;

Іспит на професійну майстерність за професіями арматурник, опалубник, штукатур, плиточник успішно склали 207 кандидатів.

Відповідно до частини восьмої та дев’ятої статті 7 Протоколу, наступним етапом відбору заявників є проведення ізраїльськими партнерами випадкового комп’ютерного відбору потенційних працівників, так званої «лотереї», оскільки не залежно від кількості працівників та кількості відібраних заявників, максимальна чисельність українських працівників, відібраних ізраїльською стороною, не повинна перевищувати 75 % загальної кількості осіб, які здали професійний іспит.

Також, «лотерея» використовується ізраїльською стороною як метод, який унеможливлює втручання в процес відбору кандидатів на працевлаштування осіб, які надають посередницькі послуги з працевлаштування за кордоном.

За результатами лотереї відібрано 181 кандидат.

Відповідно до частини дванадцятої статті 7 Протоколу, наступним етапом відбору є проходження відібраними кандидатами медичного огляду в медичному закладі Американський медичний центр, що відібраний ізраїльською стороною для проходження медичного огляду кандидатів на працевлаштування з філіями в містах Київ, Львів та Одеса. Медичний огляд проходять в період з 16 по 23 липня 2019 року.

Довідково, наразі з числа кандидатів, які пройшли всі етапи відбору за попередніми турами реєстрації, вже працевлаштовано роботодавцями Держави Ізраїль та відлетіли на роботу 267 осіб.

Всього з початку дії програми, 396 українських громадян вже отримали можливість офіційно працювати на будівництві в Державі Ізраїль.