В Іваничівському районному центрі зайнятості відбулася зустріч із військовослужбовцями й учасниками АТО в рамках діяльності клубу. На захід запросили керівника бюро правової допомоги Надію Адамович та головного спеціаліста відділу ДРАЦС Майю Гірса.

Фахівець центру зайнятості Алла Мадяр ознайомила присутніх із послугами служби зайнятості, можливостями проходження професійної підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації, отримання одноразової виплати допомоги по безробіттю для здійснення підприємницької діяльності, а також з сучасними інформаційно-комунікативними технологіями: відеорезюме, можливість проведення скайп-конференцій з роботодавцем. Профорієнтатор акцентувала увагу присутніх на можливості розвитку необхідних навичок та самонавчання за допомогою онлайн-ресурсів «Lingva Skills» та «Prometheus».

Начальник Іваничівського бюро правової допомоги Надія Адамович звернула увагу на правовий захист військовослужбовців та учасників АТО. Якщо учасник бойових дій або член родини військовослужбовця потребує юридичної консультації, то він може звернутись за допомогою до фахівців бюро правової допомоги. Юристи бюро консультують та допомагають в оформленні документів на отриманні компенсацій, пільг, які встановлені чинним законодавством, а також щодо інших нагальних питань стосовно виконання службових обов’язків військовослужбовців. Учасники АТО, за необхідності, можуть отримати вторинну правову допомогу, скористатися послугами адвокатів, що співпрацюють з місцевим центром та здійснюють представництво інтересів громадян.

Майя Гірса розповіла про новий сервіс «Електронний апостиль». Суть електронного сервісу в тому, що громадяни за місцем проживання в відділі ДРАЦС можуть подати документи для їх посвідчення електронним апостилем для їх подальшого використання за кордоном

Ці документи опрацьовуються електронною системою, на них накладається електронний апостиль і ці документи отримуються в тому самому відділі Майя Василівна наголосила на тому, що відтепер громадянам не потрібно витрачати зайві кошти та не шукати будь-яких фірм-посередників для проставлення апостиля, так як процедура проставлення апостиля на сьогодні є простою, швидкою та доступною. Фахівці розповіли про реалізацію проекту міністерства юстиції України «Я маю право!», основна мета якої у максимальному інформуванні громадян про важливість активної позиції, коли права опиняються під загрозою.

Проведення таких заходів значно підвищує обізнаність та допомагає вирішувати конкретні питання військовослужбовців та учасників АТО.