Випробувати новації державної служби зайнятості «на собі» спробувала директорка Синельниківської міськрайонної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Ніна Болтнєва, яка  виконувала функції реєстратора.

Сучасна служба зайнятості постійно розвиває та впроваджує нові підходи  в обслуговуванні клієнтів. Нововведення є і в порядку обслуговування клієнтів – шукачів роботи.

Робота реєстратора є надзвичайно важливою, адже це перший фахівець, який супроводжує клієнта, що звертається до служби зайнятості. Ця людина має бути компетентною, здатною правильно оцінити професійні потреби та можливості людини і, головне, правильно спрямувати клієнта – або до роботодавця, або до кар’єрного радника. Саме від першого спілкування з фахівцем формується думка про роботу служби зайнятості, саме від дій реєстратора залежить подальше перебування особи на обліку  та оперативне повернення її на ринок праці, формування довірливих відносин.

«Так, у червні цього року для директорів філій Дніпропетровським обласним центром зайнятості  проведено тренінг щодо опанування функцій реєстратора, вміння знаходити відповіді та ухвалювати рішення в нестандартних ситуаціях. Ці знання вже використала на практиці», – розказала Ніна Іванівна.

«Спробувала себе реєстратором, адже директор має знати особливості  виконання функціональних обов’язків  фахівців. Я зустрічала клієнта, визначала його потреби, інформувала про послуги, які надаються у службі зайнятості, пояснювала специфіку роботи електронних інструментів пошуку роботи», – зазначила Н.Болтнєва.

«Під час ведення прийому ще раз пересвідчилася в тому, що для планування шляхів працевлаштування шукача роботи необхідна тісна співпраця реєстратора та кар’єрного радника, а також взаємодія фахівців усіх відділів філії.  Цей досвід виконання функцій реєстратора тільки закріпив моє розуміння й усвідомлення важливості змін та реформ, що запроваджуються, аби максимально вдосконалити послуги та наблизити службу зайнятості до людей. Бо саме людина – найбільша цінність держави», – підсумувала Ніна Болтнєва, директор Синельниківської міськрайонної філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості.