Щороку перед випускниками шкіл постає проблема вибору майбутнього. Саме майбутнього, тому що від правильності обраної дороги зараз залежить багато в чому те, як складеться життя потім. Професія визначить у майбутньому соціальний статус, і затребуваність у житті, і навіть рівень матеріального добробуту. Причому іноді питання стоїть не куди піти вчитися, а яку освіту варто здобувати взагалі.

Що порадити випускникові і його батькам? Звичайно ж, всерйоз замислюватися над тим, ким бути, варто було класі в дев'ятому, чи у десятому. Причому, одного «хочу» тут явно недостатньо. Необхідно тверезо оцінювати ті якості, якими наділила дитину природа та батьки. Адже, якщо в неї виражені здібності до точних наук, посидючість і акуратність, навряд чи варто йти в артисти.

Поради батьків і друзів можуть виявитися і корисними, і шкідливими одночасно, тому що вони, звичайно, можуть допомогти обрати «напрямок руху». Але що буде потім, якщо зроблено помилковий вибір? Все ж вирішувати потрібно самостійно самій дитині, тому що навряд чи хтось інший, навіть батьки, зможуть зрозуміти, що саме подобається найбільше та до чого лежить душа.

Можливо, батьки давно вирішили, ким повинна бути їхня дитина, тільки варто замислитися, чи мають вони право приймати за неї рішення. Цілком можливо, що обрана батьками професія затребувана й обіцяє в майбутньому матеріальний добробут, але навряд чи буде щасливою людина, якщо її покликання зовсім в іншому.

Часто основним аргументом буває безапеляційне - «нам видніше». Можливо, це й так. Але, зрештою, людина має право зробити помилку. І якщо не надати їй цієї можливості, вона буде все життя страждати через те, що не зробила кроку до виконання своєї заповітної мрії. І де істина, хто знає?

Якщо ж батьки хочуть надати дитині реальну допомогу, особливо, якщо вона дотепер не визначилася з вибором «життєвої дороги», потрібно допомогти їй відповісти на запитання:

- до чого вона має схильність, що вміє робити, які заняття їй приємні?

- що вона знає про професію, яку вибрала, або чим хотіла б займатися в житті?

«Ви можете пройти тестування на безкоштовній Інтернет-платформі державної служби зайнятості "Профорієнтація та розвиток кар’єри" (www.profi.dcz.gov.ua). з діагностики м’яких навичок.

Шановні батьки! Якою буде наша країна через 10-20 років – це значною мірою залежить від вас. Саме ваші діти невдовзі будуть забезпечувати добробут суспільства. Суспільство покладає свої надії на вас, тому що ви, маючи авторитет у дітей, можете вплинути на прийняття відповідального рішення щодо вибору професії. Ось чому є важливою ваша поінформованість щодо сучасних потреб ринку праці та правил вибору професії.

Головне, щоб людина займалася улюбленою справою. В цьому запорука успіху!

 

Знайомимося  з сучасним світом професій

Дуже важливо на сьогодні обрати правильний професійний шлях та професію, яка буде приносити задоволення у житті. Для того щоб дізнатися про всі особливості професії, яка подобається, фахівцями Державної служби зайнятості створені відеоролики, які знайомлять з тонкощами тієї чи іншої професійної діяльності. Ця інформація буде дуже корисною і для тих, хто ще не визначився з майбутньою професією, і для тих хто планує її змінити.

З ініціативи Херсонської обласної служби зайнятості Державною службою зайнятості проведено челлендж відеороликів про професії «ХОЧЕШЗМОЖЕШDOIT», який мотивує до набуття актуальних на ринку праці професій. Основний меседж челленджу: «Людина, яка зацікавилась чимось, обов’язково зможе це зробити, потрібно тільки почати діяти, щось змінювати у своєму житті!»

В рамках челленджу створено більше 200 відеороликів за 119 професіями, зокрема,  про баристу, манікюрницю, поліцейського, ветеринара, швачку, піцайоло, пожежного-рятувальника та багато інших.

Всі ці відеоролики можна подивитись за посиланнями:   

Донецькою обласною службою зайнятості проведено профорієнтаційний відеомарафон «Руйнуємо стереотипи», який дає розуміння, що в сучасному світі немає «жіночих» або «чоловічих» професій і кожен може займатися тією професійною діяльністю, якою забажає, не звертаючи увагу на гендерні упередження й установки оточуючих.

Відеоролики відзняті в рамках цього марафону можна подивитись за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=5eT0jZZ5pr4&list=PLDvU9FqxDqG3UZX4Y5hyp3svGqbKba398  

Миколаївською обласною службою зайнятості представлено проєкт «Перлини професій», який висвітлює цікаві та маловідомі факти про професії.

Відеоролики можна подивитись за посиланням:

https://www.youtube.com/watch?v=LztX6ZYKprw&list=PLiGICJDdsOeGLzhA9fqKkORo--zYk5_oI&index=1 

 

 

 

 Відеоролики про професії 

 

 

 

 

 

 

 


        

 

    Фрагмент наукової доповіді ІПК ДСЗУ "Сучасні тенденції ринку праці в Україні"

 

 Профорієнтаційні буклети для молоді                                                                                                                                                                                                                                             Буклети для спеціалістів та спеціалісток,

                                                                                                                                                                                                                                                                                     які допомагають молоді у професійному самовизначенні

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Представлено основні тренди, що визначають напрями розвитку сучасного і майбутнього ринку праці, професії майбутнього, навички, якими має володіти людина, щоб бути конкурентоздатною на ринку праці.

Переглянути «Професії майбутнього»

20.07.2021

Конспект профорієнтаційного заняття щодо ознайомлення учнів з інформацією про сучасні тенденції розвитку ринку праці, з алгоритмом обрання професії, професіями майбутнього, передумовами побудови успішної кар’єри.

Переглянути Конспект профорієнтаційного заняття «Професії майбутнього»

20.07.2021

Інформація про професії, які затребувані на ринку праці в коротко- й довгостроковому вимірі, професії майбутнього та професії які втрачають свою актуальність.

Переглянути «ПРОФЕСІЇ МАЙБУТНЬОГО ДЛЯ УКРАЇНИ»

20.07.2021

Збірник корисних рекомендацій та практичних матеріалів для фахівців центрів зайнятості та вчителів щодо проведення профорієнтаційної роботи з учнями та батьками.

Переглянути Путівник профорієнтації

20.07.2021